4. října 2020 – 27. neděle v mezidobí

• středa – P. Marie Růžencové
  • Kurz lektorů je zatím přerušen. Termín setkání lektorů po farnostech bude oznámen.
  • Včera přijal kněžské svěcení Tomáše Gregůrka v kostele sv. Františka v Praze. Sám novokněz se rozhodl odložit primiční slavnost v naší farnosti i v Jarošově na základě stanovených omezení. Předběžně se primiční mše sv. překládá na jarní období. O všem budete včas informováni.
  • I kurz pro pastorační pomocníky se příští sobotu ruší. Pokračování bude oznámeno.
  • Výuka náboženství na školách pokračuje podle rozvrhu.
  • Dnes je pěší pouť na Velehrad za zdárný průběh senátních voleb. Odchod od farního kostela v 12:30 hodin.
  • Na sbírku Boží hrob v Jeruzalémě bylo odesláno z farního kostela 15.700,- Kč a od františkánů 27.700,- Kč. Pán Bůh zaplať za dary.
  • Ohlášky před svatbou:
  • V sobotu 10. října budou oddáni v Uherském Hradišti Martin Bednařík a Kateřina Marie Šimonová, oba farnost Uherské Hradiště.
  • V sobotu 17. října budou oddáni ve farním kostele v Uherském Hradišti. Michal Habarta a Michaela Hermanová, oba farnost Uherské Hradiště.
  • Součástí Charity Uherské Hradiště je Domácí hospic Antonínek. Zajišťuje domácí paliativní péči nevyléčitelně nemocným. Podstatná část je hrazena pojišťovnami. Na další služby a dopravu chybí peníze. Proto chceme sbírkou podpořit tuto charitativní službu v našich farnostech. Proto příští neděli bude konána farní sbírka na podporu hospice Antonínek.